Перейти до основного вмісту

Міжнародна діяльність

   23 лютого 2024 року Міхал Медек, директор Чеського інституту інтерпретації спадщини та викладач Університету Масарика, Брно, Чехія зустрівся зі студентами та викладачами географічного факультету. Він поділився своїми спогадами найдовшого походу 2019 року загальною довжиною 2200 км всією Карпатською дугою, а також баченням останніх змін та викликів, з якими стикаються Карпати.
    Завдяки спікеру нам вдалось здійснити віртуальну подорож усіма Карпатами, ще раз подивуватись їхньому різноманіттю і обговорити науково та навчально цікаві маршрути для географів. У ході дискусії та питань від студентів ми переконались, що Карпати об’єднують нас і слугують простором для перспективної співпраці, спільного бачення «розумного»
природокористування, збереження спадщини і цінностей демократії.
    Щиро вдячні пану Міхалу Медеку за зворушливу зустріч, натхнення для нових відкриттів, підтримку України і наших цінностей!

viber_2024-02-23_19-32-27-550

    У грудні 2023 року в рамках візиту до Чернівецької області географічний факультет відвідав Володимир Гьорчев - впливовий політик Македонії, експерт Євросоюзу з питань демографії та соціальної політики, депутат Парламенту Мекедонії (2006 - 2020рр.); Голова комітету з питань праці та соціальної політики (2016 - 2020рр.); Голова Комітету з питань оборони та безпеки (2006 - 2014рр.); учасник багатьох важливих делегацій та форумів ПАРЄ.

    Під час візитації було проведено круглий стіл за участі здобувачів першого (бакалаврського), другого (магістерського) рівнів вищої освіти ОПП "Регіональний розвиток і просторове планування" та третього освітнього рівня ОНП "Географія".

    Тема круглого столу "Сучасні аспекти формування демографічної ситуації в Україні" де із практичної точки зору було обговорено важливу проблему, яка склалася через військову агресію рф проти України, а саме депопуляцію населення. І здобувачі і викладачі задавали чимало запитань, які свідчили про актуальність та важливість вирішення цієї проблеми. Дякуємо пану Володимиру за чудову, захоплюючу та надзвичайно практичну дискусію, за ті слова підтримки Україні, які були сказані. Дякуємо за підтримку студентів, аспірантів та України, яка обов'язково ПЕРЕМОЖЕ і відновить демографічний потенціал.

251223

Щира вдячність депутату Чернівецької обласної ради Олександру Шкурідіну за ініціативу зустрічі зі студентами та викладачами!

      20 листопада 2023 р. на географічному факультеті розпочався відкритий практичний семінар «Віртуальні подорожі з використанням цифрових засобів візуалізації» за участю доктора Саймона Хатчінсона (Університет Салфорда у Великому Манчестері (Велика Британія) для студентів та аспірантів географічного факультету (ОПП «Географія», «Середня освіта (Географія)», «Менеджмент туристичної індустрії» та ОНП «Географія»)

Модератори: доц. Дарія Холявчук та асист. Яна Поп’юк.

     Захід передбачає дві частини. В першій частині д-р Саймон Хатчісон ознайомив учасників з онлайн-ресурсом для створення віртуальних подорожей, можливостями та  особливостями роботи в ньому. Також учасникам презентовані приклади віртуальних розробок науковців та студентів Університету Салфорда. Впродовж двох тижнів наші студенти будуть опановувати навички роботи на онлайн-платформі та створювати власні віртуальні екскурсії в рамках своїх тематик наукових досліджень. Для цього британські колеги надають безкоштовний доступ для учасників.

Щиро вдячні колегам за таку чудову можливість!

Друга частина семінару запланована на 4 грудня 2023 р.

screenshot_0

screenshot_1

screenshot_2

screenshot_6

screenshot_10

screenshot_27

screenshot_28

screenshot_53

Студенти-стажери кафедри фізичної географії, геоморфології та палеогеографії, учасники програми Еразмус+

За ініціативи кафедри фізичної географії, геоморфології та палеогеографії студенти першого та другого курсу спеціальностей «Географія» та «Середня освіта (Географія)» географічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича пройшли з 11.07.2022р. по 31.07.2022 р. наукове стажування та взяли участь у Міжнародній школі карсту і спелеології в рамках співпраці з кафедрою палеозоології Вроцлавського університету м. Вроцлав (Польща) та програми Erasmus+.

     Метою та завданням стажування є дослідження нещодавно знайденої печери Реніферової на території Краківсько-Ченстоховської височини, в якій ідентифіковані рештки ссавців, плазунів, земноводних та молюсків.

     Студенти на стажуванні поєднують теорію і практику, відвідуючи лекції провідних науковців Польщі, Італії та України, а також набуваються базових знань та навичок польових палеонтологічних та археологічних досліджень, що включають розвиток навичок аналізу печерних відкладів, методів вимірювання та креслення, опису матеріалів та особливостей фотодокументації.

4

5

Участь студентів спеціальності "Туризм" у міжнародній літній школі в Румунії

1

З 4 до 15 липня 2022 р. на запрошення "Alexandru Ioan Cuza" University of Iasi (Romania) здобувачі вищої освіти третього (Ольга Бойчук) і першого (Яна Стоколос і Карина Квятковська) років навчання спеціальності 242 "Туризм" (ОП "Міжнародний туризм") скористалися можливістю відвідати літню школу університету. Програма перебування була дуже насиченою: перший тиждень присвячений географічним питанням розвитку туризму (туризмознавству), другий - техніці створення турів.
Окрім теоретичних (лекційних) занять, щодня програма передбачала екскурсії (знайомство з університетом в Яссах та його неймовірною галереєю і бібліотекою, пізнання історії Румунії екскурсією до Палацу культури (колишнього князівського палацу Молдавії), оглядини Румунської національної опери), прогулянки до ботанічного саду, походи за місто (основи спортивного туризму та орієнтування), сплав на каяках, ознайомлення з технологією виробництва вина з подальшою його дегустацією в Енологічному інституті Ясського університету наук про життя, пізнання особливостей румунської кухні та неймовірної гостинності місцевих мешканців.
Не оминули увагою учасники Літньої школи і війну в Україні. Завдяки розповідям наших студентів, європейці краще зрозуміли реальність в нашій країні.

Отриманий досвід, мовна практика (спілкування англійською), нові знайомства зі студентами з різних куточків світу, нові знання про таку близьку сусідню країну, емоції, враження, СЕРТИФІКАТ - це те, що отримали наші дівчата за два тижні Літньої школи в Яссах. Особлива подяка @Mihai Bulai за той позитив і всебічні знання, якими він зумів поділитися зі студентами.

      Більше фото можна передивитись тут

Міжнародний тиждень Еразмус+ в Західному університеті м.Тімішоара

       Заступниця декана з наукової роботи та інформаційної політики Дарія Холявчук з 9 по 13 травня 2022 р. взяла участь у 10-му міжнародному тижні Еразмус+ в рамках академічної мобільності в партнерському Західному Університеті м. Тімішоара.

       У межах міжнародного тижня відвідано низку тренінгів спрямованих на інтернаціоналізацію університетів та об’єднавчі ініціативи в європейському академічному просторі. Представниками європейських університетів обговорено наукові виклики та можливості майбутнього вищої освіти в Європі, нову програму Еразмус зокрема. Дарія Холявчук взяла участь в інформаційних та консультаційних зустрічах з проректоркою з зі стратегії інтернаціоналізації Каталіною Анкуцою та представниками факультету хімії, біології та географії. Розглянуто можливості майбутньої співпраці в межах UNITA – асоціації європейських університетів з фокусом на сприянні мовному розмаїттю та розвитку сільських та транскордонних гірських районів.

2-timisoara  1-timisoara

20220517_140221

Міжнародна мобільність для студентів: навчання, треннінги, проекти

11

 

26 травня 2022р.  відбулась інформаційна зустріч студентів географічного факультету на тему "Міжнародна мобільність: навчання, тренінги, проекти" з Інною Малишевською. Інна Малишевська - студентка 4 курсу факультету іноземних мов, випускниця американської програми обміну майбутніми лідерами FLEX; учасниця Європейського молодіжного парламенту (EYP - European Youth Parliament) - делегат на міжнародних конференціях від України; була номінована на семестр навчання в Німеччині в рамках програми європейськї мобільності ERASMUS+; на разі проходить стажування у відділі міжнародних зв‘язків ЧНУ. Інна також брала участь у багатьох короткострокових міжнародних тренінгах і проектах. Про свій успішний досвід міжнародної активності вона розповіла студентам. Інна також поділилась де знаходити міжнародні прозиції студентського обміна, навчання, тренінгів та волонтерства, як правильно подавати заявку та оформлювати CV.
       Більше корисної інформації та посилань у презентації

12

Стажування в Туреччині   

       9 грудня 2021 року відбувся круглий стіл на тему «Перспективи професійного розвитку фахівця сфери туризму: міжнародні програми практик» в дистанційному форматі (ZOOM) за участі регіонального директора Tez Tour Turkey Максима Бабічева, заступника генерального директора Tez Tour Turkey Левента Мутлу, директорки ТОВ «Тревел Стаді Ворк» Руслани Жовтані, представників закладів вищої освіти Івано-Франківська, Мелітополя, Хмельницького, Ужгорода. На зустрічі висвітлювалися можливості і програми стажування для студентів спеціальності 242 «Туризм» на сезон 2022 на найпопулярніших напрямках і в найкращих готелях Туреччини.

16

     26 листопада 2021 р. відбулася зустріч у змішаному форматі студентів 2-4 курсів спеціальностей 242 «Туризм» і «Менеджмент туристичної індустрії» географічного факультетуЧернівецького національного університету імені Юрія Федьковичаз директором компаній «Calypso Tour Ua» і «Profi Study & Work» Ерканом Чавушем @erkan_calypsotourua, на якій були підбиті підсумки туристичного сезону «Туреччина 2021» й окреслені перспективи щодо проходження студентами стажування у наступному сезоні.

       На важливості такої практики наголосили декан географічного факультету ЧНУ Мирослав Заячук та декан географічного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Сергій Запотоцький, який долучився до привітань і вручення сертифікатів про стажування.

       Цього року кількість тих, хто стажувався на туристичних курортах Анталії (м. Белек, Кемер, Сіде, Мармарис, Аланья), була найвищою за чотири роки співпраці з Calypso Tour Ua.

2111  4111

Фінальна зустріч по міжнародному проекту ACTIVЕNEIGE

11-14 листопада 2021р.  відбулась фінальна зустріч учасників трьохстороннього міжнародного наукового проєкту 09-AUF, ACTIVЕNEIGE «Снігові лавини в Румунських та Українських Східних Карпатах»). У рамках зустрічі представники кафедри фізичної географії, геоморфології та палеогеографії - професор Рідуш Б. Т., доц. Холявчук Д. І., та аспірант Рідуш О.Б. відвідали дендрохронологічну лабораторію географічного факультету Університету м. Клуж-Напока, Румунія та зустрілись з румунськими представниками проекту др. Олімпіу Поп, Юліан Холобака та Чаба Хорват та представницею другого партнера консорціуму Армель Деколн (Університет Нанта, Франція).

      У ході зустрічі обговорено результати експедиційних досліджень у карпатських гірських масивах Чорногора, Боржава, Родна та Марамуреш та лабораторного аналізу відібраних зразків. Визначено специфічні риси діяльності лавин у кожному з масивів, придатність дендрохронологічного аналізу для реконструкції цих процесів. Проаналізовано прогрес у досягненні мети проекту та презентації його здобутків на міжнародних наукових заходах. За результатами обговорення сформовані каркаси для подачі результатів проекту до міжнародних фахових журналів.

1

2

3

4

Можливості міжнародного стажування та навчання у Польщі

5 листопада 2021р. відбулись зустрічі науково-педагогічних працівників та здобувачів вищої освіти з представниками Вищої Школи Лінгвістичної в м. Ченстохова та Вищої Школи Хуманітас в м. Сосновець в Польщі щодо можливостей стажування, онлайн-курсів та отримання подвійних дипломів у цих закладах. Були презентовані навчальні спеціальності для здобувачів першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівня, мовні курси з можливостями сертифікації знань з англійської мови та міжнародне науково-педагогічне стажування з фокусом на інноваційних методах і технологіях навчання . Більше інформації у доданих презентаціях.

     Вища школа Лінгвістична, м. Ченстохова (презентація) (презентація 2)

     Вища Школа Хуманітас, м. Сосновець (презентація)

1

МІЖНАРОДНЕ НАУКОВО-ПЕДАГОГІЧНЕ СТАЖУВАННЯ

Україна - Узбекистан - Латвія 20 січня - 20 квітня 2021 р.

     З 20 січня по 20 квітня 2021 р. доктор педагогічних наук, доцент кафедри економічної географії та екологічного менеджменту Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, Чубрей Олександра Степанівна пройшла міжнародне науково-педагогічне стажування: Україна - Узбекистан - Латвія в обсязі 180 годин (6,0 кредитів ECTS). Метою стажування було розширення міжнародної науково-дослідної та освітньої діяльності як невід'ємної частини функціонування нового покоління університетів; участь у тренінгах, веб-семінарах, дискусійних панелях тощо. Під час стажування ознайомилась із міжнародною науково-дослідною та освітньою діяльністю як невід'ємною частиною функціонування нових покоління університетів, взяла участь у IV Міжнародному науковому конгресі та у науково-дослідному проекті м. Узнуані.

2-22-1

Міжнародний науковий семінар з питань регіонального розвитку кліматичної динаміки

    5-9 жовтня 2021 року в рамках виконання спільного трьохстороннього міжнародного проекту 09-AUF, ACTIVNEIGE «Діяльність снігових лавин в Румунських та Українських Східних Карпатах» науково-педагогічні працівники кафедри фізичної географії, геоморфології та палеогеографії проф. Рідуш Богдан, доцент Холявчук Дарія, асистент Поп’юк Яна та аспірант Рідуш Олесь взяли участь у міжнародному науковому семінарі з питань регіонального розвитку кліматичної динаміки «КАРПАТСЬКО-БАЛКАНСЬКА ПАЛЕОНАУКОВИЙ ВОРКШОП 2021 (CBPW2021) в м. Борша, Румунія. Зокрема, Рідуш Олесь доповів про результати спільного дослідження діяльності снігових лавин у Чорногірському масиві Українських Карпат з доповіддю на тему «Відстеження сніголавинної активності за кільцями дерев у Чорногорі (Східні Українські Карпати)». Під час робочої зустрічі з науковим кооординатором провідної установи проєкту - Університету Бабеш-Боляй - Олімпіу Поп обговорено специфіку та спільні риси історії снігових лавин у різних масивах Східних Карпат – Марамуреші, Родні, Чорногорі та Боржаві – та накреслено подальші напрями співпраці.

11

12

13

14

Інформаційна зустріч з відділом міжнародних зв’язків. 

 7 жовтня 2021 року відбулась інформаційна зустріч здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників географічного факультету начальником відділу міжнародних зв’язків Луканюком Сергієм Михайловичем. Сергій Михайлович розповів про особливості роботи відділу та його інформаційні ресурси, наголосив на актуальних пропозиціях з академічної мобільності, які можна моніторити за посиланням http://interof.chnu.edu.ua/index.php?page=ua .

На прохання здобувачів керівник відділу пояснив алгоритм подачі документів на конкурс у рамках програми Erasmus+ та важливість сертифікату на знання іноземних мов . Дотично обговорені можливості удосконалення іноземної мови (німецької, румунської та литовської мов) на безкоштовних курсах, які проводяться в університеті з викладачами – носіями мови.

2

3

4

5

6

Зустріч із представниками Українсько-китайського центру розвитку культури і освіти. 11 червня 2021 р. декан Мирослав Заячук та заступниця декана з наукової роботи та інформаційної політики Дарія Холявчук взяли участь в онлайн-зустрічі керівництва Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича з представниками Українсько-Китайського центру розвитку культури і освіти | UCCE-Centre, націленої на обговорення планів і перспектив щодо подальшої співпраці.
Під час зустрічі обговорено низку питань: переваги навчання у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича для студентів з інших країн; стан міжнародного співробітництва і подальші плани для налагодження зв’язків; навчання китайських студентів у ЧНУ; умови набору іноземних, зміни у прийомі через пандемію COVID-19; якість співробітництва з UCCE-Centre.
Більше інформації на сайті університету http://chnu.cv.ua/index.php?page=ua/news&data[5012][id]=14658

11062021-podii-migndiial

 

 

 

 

 

 

 

 

Університетом укладено понад 190 міжнародних договорів про співпрацю, з них лише понад 30 у рамках програми Erasmus+(http://interof.chnu.edu.ua/index.php?page=ua/09partneruniv). Географічний факультет активно співпрацює у контексті здійснення академічної мобільності з університетами Польщі (Вроцлавський, Університет м. Щецин), університетами Румунії (Університет «Бабеш-Бояй» м. Клуж-Напока, Ясський університет «А.І. Куза», Сучавський університет «Штефан чел Маре»).

В останні роки здобувачі вищої освіти та науково-педагогічні працівники географічного факультету здійснювали академічну мобільність в університеті м. Щецин, Поморській академії в Слупську, Лодзькому університеті, Ясському університі «А.І.Куза»

Актуальні пропозиції на подання заявок і документів до них у рамках програми Erasmus+ можна переглянути за посиланням http://interof.chnu.edu.ua/index.php?page=ua&data[343][id]=7381

Міжнародне стажування. Викладачі географічного факультету із 05 квітня 2021 року по 14 травня 2021 року пройшли дистанційне міжнародне стажування на базі Білостоцького університету (м. Білосток, Республіка Польща) «Навчально-наукова діяльність в сучасному університеті: виклики, рішення, перспективи».

Стажування спрямоване на поглиблення знань та розвиток компетенцій науково-педагогічних працівників у контексті викликів, рішень та перспектив у викладацькій та науково-дослідній діяльності в сучасному університеті. У стажуванні взяли участь викладачі кафедри фізичної географії, геоморфології та палеогеографії доц. Кирилюк С.М., доц. Холявчук Д. І., асист. Добинда І. П., асист. Ходан Г. Д., завідувач кафедри географії та регіоналістики Костащук І.І. та завідувач кафедри геодезії та землевпорядкування Сухий О.П. Учасники поліпшили свої компетенції у застосуванні різних методів та форм роботи зі студентами (навчання творчому мисленню, праця методом тьюторингу, інтерактивні онлайн-інструменти) та вдосконалили дослідницькі навички (написання наукових статей, мистецтво публічних виступів); розробили конкретні рішення для впровадження нових практик у різні сфери власної науково-педагогічної діяльності.

mignstag

mignstag1

З 5 серпня по 5 жовтня 2022 р. у рамках індивідуального наукового гранту JESH Ukraine за підтримки Австрійської Академії наук доцент кафедри фізичної географії, геоморфології та палеогеографії Холявчук Дарія Іванівна проходила наукове стажування в Університеті м. Інсбрук. Дарія Іванівна долучилась до міждисциплінарного дослідницького простору «Гірські регіони» та отримала науковий супровід у розвитку наукового дослідження «Снігові лавини в Українських Карпатах на тлі
кліматичних змін». Відвідано дослідницькі стаціонари та польові бази досліджень в Австрійських Альпах та вивчено досвід проведень польових досліджень та застосування телеметричних систем моніторингу та цифрового дистанційного обладнання для комплексних спостережень за станом гірського довкілля.
      Під час наукового стажування доцентка взяла участь у наймасштабнішій міжнародній науковій конференції у контексті гірських досліджень «Міжнародній гірській конференції» у м. Іннсбрук з 11 по 15 вересня 2022 р (https://www.imc2022.info/wp-content/uploads/static/abstracts/fs_12/abstract_fs_12_id_788_kholiavchuk_dariia.pdf ). Зокрема, Дарія Іванівна доповіла на тематичній сесії «Вплив змін клімату на площинні рухи у горах» (12 вересня) з презентацією «Схилові процеси в лісових екосистемах Українських Карпат (масиви Чорногора та Боржава), пов’язані зі зміною клімату» та взяла участь у низці панельних дискусій і наукових заходів.
     Упродовж наукового візиту зосереджено увагу на регіональному та локальному моделюванні клімату і моніторингу природних небезпек у горах. Під час перебування здійснений візит до дослідницького Інституту снігу та снігових лавин (WSL) у м. Давос, Швейцарія та окреслено шляхи співпраці щодо удосконалення системи моніторингу за небезпечними природними явищами в Українських Карпатах.
     У результаті стажування визначено потенційні напрямки співробітництва дослідницької простору «Гірські регіони» Університету м. Інсбрук з науковцями Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича щодо майбутніх спільних дослідницьких проектів у Карпатах, а також обміну студентами та спільної викладацької діяльності.

img-20220914-wa0004

20220912_184018

20220808_154210

20220905_123734

 

 

 

Завдяки своїй багатогранній закордонній активності, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича посилює свої світові мережеві контакти та, таким чином, підвищує свою міжнародну видимість та привабливість, а також бере на себе наукову та суспільну відповідальність у глобальному освітньому співтоваристві. Сьогодні пріоритетними регіонами міжнародного співробітництва університету і географічного факультету зокрема є насамперед країни ЄС (Польща, Німеччина, Румунія, Литва, Словаччина та іншими), країни близького зарубіжжя та Північна Америка (особливо США та Канада). Зважаючи на останні тенденції розвитку освіти та світових економічних процесів у найближчій перспективі налагодження зв’язків з країнами азіатського континенту, і зокрема Китаю.

Міжнародна діяльність факультету спрямована на академічну мобільність, стажування науково-педагогічних працівників, допоміжного персоналу та здобувачів вищої освіти на підставі укладених близько 200 угод про співпрацю, у рамках міжнародної платформи Erasmus+ зокрема; на наукову співпрацю у підготовці спільних міжнародних проєктів, спільне проведення конференцій, симпозуімів та семінарів, впровадження елементів дуальної освіти та практики подвійних дипломів.

Зокрема, у період з 4 липня по 15 липня 2022 року студенти спеціальності «Міжнародний туризм» проходили стажування в Alexandru Ioan Cuza University of Iași, Romania (м. Ясси, Румунія). Брали участь у міжнародній «Літній школі з туризму «Ясси» (Jassy Summer School) .

Студенти спеціальності «Туризм» Талавера А. і Боєчко В. пройшли стажування на гірськолижних курортах Словаччини.
Студенти спеціальностей «Географія» та «Середня освіта (Географія)» проходили стажування у Варшавському університеті (м. Вроцлав, Польща). Брали участь у міжнародній «Літній школі карсту і спелеології, археологічно-палеонтологічних досліджень печери Оленяча у м. Сулішовіце» в рамках програми Еразмус+ та спільного наукового проекту «Дослідження викопної фауни і реконструкції змін природного середовища у неогені та плейстоцені Польщі та України у період з 10 липня по 31 липня 2022 року у рамках Угоди про співробітництво.

Основні види міжнародної діяльності викладачів географічного факультету впродовж останніх років:

Андрусяк Наталя Степанівна, доц. кафедри географії та менеджменту туризму, брала участь в освітньому соціальному проекті “ЧеstoryЯ” за підтримки управління освіти Чернівецької міської ради (проект створення відео уроків для ЗНЗ про Чернівці та чернівчан), листопад 2022 https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid037qbWhyB5Miz5C6DQ7hihM875Tzcs6rWoa9PeLvorcTN1yjBTqyCqKHFW8mWyqh8cl&id=100060895099925

Данілова Ольга Миколаївна, доцент кафедри економічної географії та екологічного менеджменту, пройшла стажування у Європейському університеті Віадріна Франкфурт (Одер), Німеччина. Тема стажування: «Інноваційні освітні технології: досвід Європейського Союзу та його впровадження у навчальний процес України». Також Данілова О.М. пройшла міжнародне підвищення кваліфікації наукових, науково-педагогічних працівників ЗВО та працівників закладів освіти на тему «Академічна доброчесність при підготовці магістрів та здобувачів доктора філософії (Phd) в країнах Європейського Союзу та в Україні» (м. Люблін, Польща).

Дарчук Костянтин Вікторович, завідувач кафедри геодезії, картографії та управління територіями, з 24 січня по 04 березня 2022 р/ пройшов міжнародне онлайн-cтажування у Вищому Семінаріумі Духового університету Кардинала Вишинського (м. Варшава, Польща) на тему «Академічна доброчесність».
Асистентки кафедри економічної географії та екологічного менеджменту Ганна Єремія та Марія Паламарюк пройшли стажування в університеті "Штефан чел Маре", м.Сучава, Румунія з 2 травня до 13 червня 2022 року. Мета стажування – розширення науково-педагогічного досвіду організації та здійснення освітнього процесу, поглиблення знань з питань управління туристичною інфраструктурою.

Пасічник Микола Дмитрович, доц. кафедри географії України та регіоналістики, є координатором міжнародного проекту ILCA (Innovation Laboratories for Climate Actions)

Поп`юк Яна Анатоліївна, асист. кафедри фізичної географії, геоморфології та палеогеографії, була учасницею міжнародних проєктів INQUA 1606P «Ховрахи на марші: поширення і видоутворення протягом квартеру в Циркум-Понтичному регіоні та його околицях», 2018; «Середовище та культура граветських та епіграветських збирачів та мисливців в Середньому Подністров’ї», 2018/31/B/HS3/03125 (грант Національного наукового центру Польщі (2019-2022); «Палеосайти Подніпров’я в контексті розвитку місцевих музеїв» (грант Палеонтологічного товариства США, 2020). Яна Поп’юк з 5 по 9 жовтня 2021 р. в рамках грантової підтримки глобальної дослідницької мережі PAGES глобальної наукової програми сталого розвитку Future Earth для молодих вчених проходила наукове стажування на 4-му міжнародному воркшопі з регіональної кліматичної динаміки «Карпатсько-Балканський палеонауковий воркшоп 2021 (CBPW2021)» (Кирлібаба, Румунія).

Рідуш Богдан Тарасович, завідувач кафедри фізичної географії, геоморфології та палеогеографії, був учасником ряду міжнародних проектів та грантів:
1. Проект 2018/31/B/HS3/03125, грант Національного наукового центру Польщі. «Середовище та культура граветських та епіграветських збирачів та мисливців в Середньому Подністров’ї», керівник Марта Полтович-Бобак», (2019-2022).
2. Phylogeography, genetic diversity and habitats of occurence of moose (Alces alces) in Eurasia in Late Pleistocene and Holocene 2019-2022 Magdalena Niedzialkowska NCN
3. 2020. Paleosites of the Dnieper Area in the context of the development of local town museums, Paleontological Society, USA, Outreach and Education Grant
4. “Snow-avalanche activity from Romanian and Ukrainian Easthern Carpathians”, funded by AUF and IFA Romania, 2019-2021.
5. INQUA project 1606P Ground squirrels on the march: expansion and speciation in the Quaternary of the Circum-Pontic area and surroundings, 2018.
6. H2020 European Research Council, 310763, Michael Hofreiter , Evolutionary genomics of Crocuta. European Research Council (consolidator grant 829 GeneFlow # 310763 to M.H.).
7. Roznorodnosc genetyczna i wybiorczosc srodowiskowa jelenia szlachetnego (Cervus elaphus) w poznym plejstocenie i holocenie w Europie i Azji. Czas trwania projektu: 2014 – 2017 r., Zrodlo finansowania: Narodowe Centrum Nauki
Kierownik projektu: dr Magdalena Niedzialkowska.
За програмою міжнародної викладацької мобільності Ersamus+ Partner Countries, у 2021 році проф. Богдан Рідуш прочитав серію лекцій для студентів Вроцлавського університету. Лекції прочитані англійською мовою, запитання та відповіді були як англійською, так і польською мовами.
Рідуш Б. пройшов міжнародне стажування в Яському університеті імені Александра Іона Куза (м. Яси, Румунія) за програмою міжнародної мобільності для тренінгу “Erasmus+ Staff Training Mobility” в галузі “Географія та Геологія”, з 4 по 8 квітня 2022 р. Рідуш Б. та Поп’юк Я. пройшли міжнародне стажування у Вроцлавському університеті (м. Вроцлав, Польща) за програмою міжнародної мобільності для викладання (8 годин) “STAFF TEACHING MOBILITY” Erasmus+ (з 11 липня по 15 липня 2022 р.); а також міжнародне стажування для викладання у міжнародному дослідницькому таборі «Літня школа карсту і спелеології» та археологічно палеонтологічних розкопок в печері Раніферовій в м.Сулішовіце (Краківсько-Ченстоховська Юра), з 11 липня по 31 липня 2022 р.
Рідуш Б. та Поп’юк Я. стали одними із наукових партнерів підписаної угоди про співпрацю (27.11.2022 р.) між НПП «Черемоський», вченими Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича та Сучавського університету ім. Штефана чел Маре, громадськими організаціями Румунії та України. Угодою передбачена робота у напрямку створення першого в Європі «Парку миру» між Румунією та Україною.

Скутар Тетяна Дмитрівна, доц. кафедри географії та менеджменту туризму, стала стипендіаткою програми ERASMUS+ (Сучавський Університет «Штефана чел Маре» (Румунія, липень 2022 р.).

Холявчук Дарія Іванівна, кафедри фізичної географії, геоморфології та палеогеографії, брала участь у міжнародному проєкті 09-AUF, ACTIVNEIGE «Activité des avalanches des neige dans les Carpates Orientales Roumaines et Ukrainiennes» («Снігові лавини в Румунських та Українських Східних Карпатах»), фінансований AUF і IFA, Румунія, 2019-2021 рр. У 2022 році Дарія Іванівна взяла участь у 10-му міжнародному тижні Еразмус+ в рамках академічної мобільності в партнерському Західному Університеті м. Тімішоара. З 5 серпня по 5 жовтня 2022 р. у рамках індивідуального наукового гранту JESH Ukraine за підтримки Австрійської Академії наук доц. Холявчук Д. І. проходила наукове стажування в Університеті м. Інсбрук. Дарія Іванівна долучилась до міждисциплінарного дослідницького простору «Гірські регіони» та отримала науковий супровід у розвитку наукового дослідження «Снігові лавини в Українських Карпатах на тлі кліматичних змін». 

Чубрей Олександра Степанівна, доц. кафедри економічної географії та екологічного менеджменту, брала участь у проєкті міжнародної технічної допомоги «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність (DOBRE)», що фінансується Урядом Сполучених Штатів Америки та Урядом України щодо Гуманітарного та Технічно-Економічного Співробітництва, який впроваджується компанією Global Communities та діє на підставі протоколу про співробітництво між Глибоцькою селищною радою та Програмою DOBRE в Україні. Строк реалізації Програми DOBRE з 10 грудня 2020 року по 30 вересня 2022 р. Також Чубрей О.С. бере участь у міжнародному проєкті в рамках Спільної Операційної Програми Румунія-Україна 2014-2023 р.р. «Транскордонна освітня мережа між Ботошанським повітом (Румунія) та Глибоцьким районом (Україна)», ідентифікаційний номер 2SOFT/1.1/112, номер реєстраційної картки 4334, що фінансується за рахунок гранту Європейського Союзу.
Олександра Чубрей пройшла міжнародне стажування з 22 серпня по 30 вересня 2022 р. у польсько-українській фундації «Інститут Міжнародної Академічної та Наукової Співпраці» (IIASC, KRS: 0000647929) спільно із Західно-Фінляндським Коледжем на тему «Розвиток м’яких навичок у професійній підготовці викладачів».

Ющенко Юрій Сергійович, кафедри географії України та регіоналістики, є експертом у міжнародному проекті «Technology Needs Assessment» (TNA), напрямок «Адаптація до змін клімату» сектор водного господарства (2019 р.) https://mepr.gov.ua/news/33450.html. В жовтні 2022 року розпочалось впровадження проєкту “Безпека та захист – спільний фактор транскордонного співробітництва», код 2SOFT/4.2/18, що фінансується Спільною Операційною Програмою «Румунія – Україна 2014-2020» (впроваджується ОДА, ГО “Агенція інновацій та розвитку” та Сучавською повітовою радою). Проєкт орієнтований на сповіщення населення та зменшення негативного впливу від наводнень та зсувів у транскордонному регіоні (Чернівецька область – Сучавський повіт). Науковці географічного факультету виступають в ролі експертів проєкту (проф. Ющенко Ю.С.) та його координаторів (доц. Пасічник М.Д.).

Ми використовуємо власні та сторонні файли cookies та localStorage для аналізу веб-трафіку та поширення матеріалів. Налаштування конфіденційності