Рецензія на освітню програму "Географія" за спеціальністю 106 Географія третього (освітньо-наукового) рівня для підготовки докторів філософії за галуззю знань 10 Природничі науки Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича (Рецензент - Дністрянський М.С.)
На географічному факультеті проведено заняття для аспірантів спільно із викладачем Харківського національного університету
30 березня 2022 р. о 13:00 - 14:20 год. з дисципліни "Методологія та організація наукової роботи в економічній, соціальній та фізичній географії" для аспірантів І курсу за спеціальністю 106 "Географія" на заняття у дистанційному форматі, яке проводив д.геогр.н., проф. Руденко В.П., була запрошена д.геогр.н., доцент кафедри соціально-економічної географії та регіонознавства Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна К.Ю. Сегіда, що висвітлила питання презентації результатів наукових досліджень: можливості та складнощі публікаційної активності. К.Ю. Сегіда охарактеризувала основні етапи підготовки наукової статті, пошук видання для публікацій, правила публікацій у міжнародних виданнях; розкрила типи публікацій, поняття про IMPACT-фактор, Н-індекс, SCIMAGO JOURNAL RANK (SJR); надала корисні посилання для пошуку наукових журналів.
Рекомендації К.Ю. Сегіди з великим зацікавленням були сприйняті аспірантами географічного факультету ЧНУ ім. Ю. Федьковича. Творча плідна співпраця між аспірантами та викладачами Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича та Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна буде продовжена і надалі.
Польовий семінар для аспірантів
14 квітня у рамках курсу "Геоморфологія карстових областей" для здобувачів третього (освітньо-наукового) рівня відбувся польовий семінар на тему «Підземні форми карсту». Професор Богдан Рідуш подискутував зі здобувачами про процеси і умови формування підземного карсту на прикладі геологічної пам’ятки загальнодержавного значення «Печера Буковинка». У польовому семінарі взяла участь доктор геологічних наук, науковий співробітник ННУ "Інститут геології" КНУ ім.Т.Шевченка Ксенія Бондар. Вона продемонструвала здобувачам техніку відбору зразків для палеомагнітного дослідження четвертинних печерних відкладів. До польового семінару також долучилась заступниця декана географічного факультету з наукової роботи та науковий керівник одного зі здобувачів Дарія Холявчук. Дарія Іванівна засвідчила важливість проведення польових форм практичного навчання для спільного пошуку відповідей на дослідницькі питання та генерування ідей для подальших наукових досліджень.