
- четвер, 25 березня 2021 р.
На кафедрі економічної географії та екологічного менеджменту проведено науково-практичний семінар для здобувачі вищої освіти та викладачів з питаннь академічної доброчесності. Доценти кафедри Чубрей О.С. та Підгірна В.Н. організували 25 березня 2021 року, для студентів спеціальностей «Менеджмент», «Географія»; «Середня освіта (Географія)», навчальний воркшоп «Академічна доброчесність: практичний вимір». Спікером даного заходу виступив студент Києво-Могилянської академії Дмитро Солдатенко, який поділився власним досвідом написання науково-дослідних робіт із дотриманням принципів академічної доброчесності.
Також впродовж заходу учасники обговорили суть академічної доброчесності, найпоширеніші форми її порушення здобувачами освіти та види відповідальності за такі порушення.
Також увагу студентів було звернуто на нормативну документацію, яка формує правове поле для академічної відповідальності, а саме було обговорено основні положення ст. 42 Закону України «Про освіту» та чинні правила академічної доброчесності діючі у Чернівецькому національному університеті імені Юрія Федьковича. На даному етапі про академічну доброчесність можна говорити як про чітко виписане поняття, яке має свої характеристики, виконавців і відповідальних, а також конкретну регламентацію та вимоги.
За результатами проведеного воркшопу було узагальнено, що чесність у навчанні та викладанні є базовою умовою побудови довіри між усіма, причетними до освітнього процесу. Відвага ж є здатністю чинити доброчесно всупереч страху чи тиску та вимагати від себе того ж, чого очікуєте отримати від інших. Ці постулати є основою функціонування університетської спільноти на засадах довіри, взаємоповаги та честі.
Під час наукового семінару, що відбувся 18 березня 2021 року тему: «Академічна доброчесність: виклики сучасності». учасники обговорили сучасний стан і перспективи розбудови доброчесної вищої освіти в Україні з позицій запобігання явищам корупції, плагіату, нарощення конструктивного діалогу і довіри між усіма учасниками освітнього процесу.
Модератором даного дійства виступив заступник директора з питань інформаційних технологій Наукової бібліотеки ЧНУ ім. Ю.Федьковича, к.і.н. Шилюк О. І.
В цілому проведені заходи були побудовані таким чином, щоб згуртувати зусилля усіх навколо питань популяризації академічної доброчесності, розбудови конкурентної вищої освіти в Україні, базованої на цінностях доброчесності, моралі, довіри і взаємоповаги.