Між Чорногірським хребтом та Покутсько-Буковинськими Карпатами
- пʼятниця, 10 травня 2024 р.
В дощову погоду гори набувають особливої краси та тут відчувається особлива атмосфера. Ці моменти не можливо ні з чим порівняти. Миті, коли гори «димлять», повітря сповнене ароматами весняних трав, смарагдові та сапфірові краплі огортають гілки смерек, а полонини виблискують діамантовою росою… Не зважаючи на мінливу погоду, 8 травня 2024 року під керівництвом Проскурняка М. М. Та Годзінськоі І. Л. відбувся польовий семінар зі студентами 103, 105, 106, 203 та 205 груп географічного факультету по маршруту: Кривопільський перевал (1013 м) - полонина Буковʼєн - г. Маковиця (1161 м) - полонина Веснарка - Рогальова полонина - г. Кострича (1585 м). Студенти випробували себе в пішому екстримі, долаючи шлях протяжністю більш ніж 16 км – під дощем, по крутих схилах, перетинаючи висотні пояси Українських Карпат… Це був неоціненний досвід, який дає їм повне право називати себе справжніми Географами!!!
Конференція!
- пʼятниця, 3 травня 2024 р.
ШАНОВНІ КОЛЕГИ! Запрошуємо Вас взяти участь у Міжнародній науковій конференції «Природа і суспільство: виклики і поступ», присвяченій 80-річчю географічного факультету ЧНУ ім. Ю. Федьковича. Терміни проведення: 11-13 жовтня 2024 р. Місце проведення: географічний факультет ЧНУ ім. Ю. Федьковича, м. Чернівці, вул. Коцюбинського,2 Форми участі: очна, заочна ВАЖЛИВІ ДАТИ: 1. Подання анкети учасника/-иці – до 15 серпня 2024 р. 2. Подання матеріалів конференції – до 1 вересня 2024 р. 3. Інформаційний лист № 2 – до 15 вересня 2024 р. 4. Проведення конференції – 11-13 жовтня 2024 р. 5. Одноденна польова екскурсія по визначних географічних об'єктах Чернівецької області – 13 жовтня 2024 р.
Графік зустрічей з кандидатами на посаду ректора ЧНУ
- пʼятниця, 3 травня 2024 р.
Графік зустрічей з кандидатами на посаду ректора ЧНУ
ОГОЛОШЕННЯ! (149)
- середа, 1 травня 2024 р.
9 травня (четвер) о 13.00 ( 4 пара) відбудеться бінарне заняття з курсу «Візуалізація у викладанні географії» для студентів 5 курсу спеціальності «Середня освіта (Географія)» на тему «Візуалізація як ресурс для проведення цікавого уроку». Лектори: Добинда Ірина Петрівна – кандидат географічних наук, асистент кафедри фізичної географії, геоморфології та палеогеографії Гапонюк Алла Володимирівна - асистент кафедри дизайну Волинського національного університету імені Лесі Українки, Провідний дизайнер Dalys Automotive Group. Покликання на зустріч: http://meet.google.com/jom-jdtf-pmf
ОГОЛОШЕННЯ! (148)
- четвер, 25 квітня 2024 р.
8 травня (середа) о 13.00 ( 4 пара) відбудеться бінарне заняття з курсів «Спецкурс з проблем викладання географії у ЗЗСО» і «Основи географічних знань у початковій школі» для студентів 4 і 5 курсів спеціальності «Середня освіта (Географія)» на тему «Сучасні технології навчання географії в умовах НУШ». Лектори: КОВБІНЬКА Галина Дмитрівна – кандидат географічних наук, асистент кафедри фізичної географії, геоморфології та палеогеографії ГЕРАСИМЕНКО Оксана Володимирівна, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри географії, геодезії та землеустрою, Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини. Покликання на зустріч: https://meet.google.com/kae-ougg-ttj
Сумуємо (3)
- середа, 24 квітня 2024 р.
24.04.2024 р. перестало битися серце Явкіна Вячеслава Григоровича. Колектив географічного факультету висловлює щирі співчуття рідним і близьким у зв’язку із цією важкою втратою. Висловлюємо щирі слова співчуття, поділяємо біль втрати і підтримуємо в годину скорботи… Вічна пам’ять! Явкін Вячеслав Григорович – кандидат географічних наук, доцент кафедри географії та менеджменту туризму. З 2005 р. впродовж 10 років очолював кафедру географії та менеджменту туризму. Народився 29 вересня 1951 року в місті Кутаїсі (Грузія). Навчався в Чернівецькому державному університеті імені Юрія Федьковича на географічному факультеті (1968-1973рр.). Після закінчення університету працював інженером-гідрологом у Варзобській гідрографічній партії (Памір). Закінчив аспірантуру ГГІ (Ленінград). З 1977р. працював в Чернівецькому національному університеті на посадах інженера, старшого інженера, асистента на природничих кафедрах географічного факультету, а з 1998 року доцентом кафедр географії та картографії України і гідроекології. Зарахований до докторантури ОДЕКУ з 2002 р. по 2006 р. з відривом від виробництва (науковий консультант проф. Гопченко Є.Д.). За головування Явкіна В.Г. кафедри географії та менеджменту туризму відбулося становлення спеціальності «Туризм». У 2008-2009 рр. був співвиконавцем спільного румунсько-українського проекту «ROUA BUCOVINEI: культурне коріння, люди і місця, єдність традицій, природні туристичні атракції Буковини – транскордонна інтеграція між прикордонними регіонами Румунії та України». Партнери: Сучавський університет «Штефан чел Маре», Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича. За науковим керівництвом захищено 5 кандидатських дисертацій протягом 2010-2015 р.р. Чин похорону Явкіна Вячеслава Григоровича. Місце: Центральне кладовище (с.Годилів) в п’ятницю о 13:00 прощання Поминальна зала ПЦУ Храм Святої Трійці (перед входом на кладовище зліва), поховання в секторі 64Б о 14:00.
Онлайн-курси підвищення кваліфікації
- вівторок, 23 квітня 2024 р.
З 15 по 19 квітня 2024 року аспіранти географічного факультету спеціальностей 106 "Географія" та 103 "Науки про Землю", а також викладачі географічного факультету пройшли онлайн-курси підвищення кваліфікації на тему "Інновації в освіті: професійний бренд викладача-науковця", ініційовані Радою молодих вчених Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича. Учасники курсів прослухали серію лекцій, взяли участь у практичних заняттях та дискусіях. Під час навчання вони здобули цінні знання та навички, необхідні для успішної викладацької та наукової діяльності. Учасники мали можливість взаємодіяти в інтерактивному режимі, щоб удосконалити свою педагогічну майстерність, дізнатися про інноваційні методи викладання, ознайомитися з процесом створення тестів, оволодіти сучасними методиками обробки даних, включаючи штучний інтелект та машинне навчання. Також вони поглибили свої знання з управління робочим часом, інклюзивної освіти в вищій школі, аналізу етико-психологічних принципів ефективної взаємодії в колективі та основних особливостей наукометричних баз, зокрема Scopus. Після завершення курсів учасники виконали кваліфікаційні завдання, які були представлені під час публічного захисту, та отримали сертифікати.
«Подолаємо стрес правильно»
- пʼятниця, 19 квітня 2024 р.
Протягом тижня під час вивчення дисципліни «Педагогіка з основами педмайстерності» зі студентами спеціальності 014 «Середня освіта»філологічного та географічного факультету провели семінар – тренінг на тему «Стрес». Інформацію для студентів підготували представники Благодійного фонду «Право на захист», а саме Голова Української Спілки Психотерапевтів у Чернівецькій області, психолог Ваня Шородок та старший фахівець з надання психологічної допомоги Ніна Копельчук. Студенти ознайомилися із видами стресів, почули та побачили найпростіші методи боротьби із хронічним стресом. Психологи коротко охарактеризували можливі причини стресу у дорослих та дітей шкільного віку. Розповіли, як булінг у закладах освіти може призвести до хронічного стресу. Пояснили, як вчителям надати допомогу дитині у стані стресу, як не зашкодити у такій ситуації. Це цікавий досвід для майбутніх педагогів, потрібна зустріч. Студенти брали активну участь в обговоренні запропонованих питань, практичних завдань.