Урочиста посвята здобувачів освіти першого (бакалаврського) рівня ОП «Туризм і рекреація»
- пʼятниця, 20 жовтня 2023 р.
Посвята на географічному факультеті - це не просто традиція, якій вже майже 60 років. Це можливості сформувати необхідні у сучасному суспільстві навички Soft skills: взаємодіяти між собою, разом вирішувати спільні завдання, невимушено спілкуватися, адаптовуватись до реальних ситуацій, миттєво вирішувати проблеми, вміти активно застосовувати жести, міміку для підсилення відповідних емоцій тощо. Посвята 2023 стала для здобувачів вищої освіти 4-го курсу спеціальності 242 "Туризм і рекреація" не простою яскравою подією їхнього студентського життя, а, власне, тією можливістю згуртуватись, поспілкуватись, нарешті, краще познайомитись заради спільної справи майже на фініші навчання на бакалавраті. Їм випало закінчувати школу під час жорстких карантинів, два роки навчатись дистанційно, на третьому курсі - поєднувати очне навчання з перервами на повітряні тривоги. Тож вони були позбавлені можливості бути долученими до ГЕО-родини на першому курсі, активно спілкуватись між собою, їздити на всі практики, в туристичні мандрівки, розпалювати вогнища в походах, розкладати намети, спати в спальниках, співати українських пісень під гітару.
Стажування по програмі Erasmus+
- пʼятниця, 20 жовтня 2023 р.
09.10-13.10.2023 викладачка кафедри географії та менеджменту туризму Аніпко Наталія Петрівна на запрошення Людвігсбурського педагогічного університету (м. Людвігсбург, Німеччина) проходила стажування по програмі Erasmus+. Для студентів університету була проведена гостьова лекція на тему "Україна у вирії міграційних процесів: минуле та сучасне". Багато уваги в лекції було приділено війні в Україні та вимушеній міграції українських біженців, Голодомору, депортації кримських татар у 1944 році тощо. Протягом тижня зі студентами Людвігсбурського педагогічного університету були обговорені питання адаптації українських дітей-біженців у школах Німеччини та Польщі. Студенти представили свої результати досліджень та поділилися своїми враженнями від спілкування з українськими школярами у школах Німеччини під час проходження педагогічної практики.
«Екологічна парадигма у розвитку географії»
- пʼятниця, 20 жовтня 2023 р.
Саме під такою назвою відбулося семінарське заняття аспірантів 1-го року навчання за ОНП «Географія» спеціальності 106 «Географія» галузі знань 10 «Природничі науки», яке з дисципліни «Методологія та організація наукової роботи в економічній, соціальній та фізичній географії» 19 жовтня 2023 року спільно провели викладач – завідувач кафедри економічної географії та екологічного менеджменту проф. Руденко В.П. та начальник Управління екології та природних ресурсів Чернівецької обласної військової адміністрації М.В. Білоконь. Заняття відбулося на базі Басейнового управління водних ресурсів річок Прут та Сірет Державного агентства водних ресурсів України. Крізь призму водних багатств держави аспіранти змогли простежити і засвоїти географічні імперативи природокористування, особливості планування та використання експериментальних та теоретичних досліджень у практиці збалансованого розвитку водних ресурсів річок Прут та Сірет.
Бінарне заняття (1)
- четвер, 19 жовтня 2023 р.
10 жовтня 2023 року для здобувачів ОПП "Регіональний розвиток і просторове планування" першого (бакалаврського) рівня вищої освіти (102 група) в рамках ОК "Вступ до спеціальності" (лектор доц. Данілова О.М.) було проведено заняття спільно із начальником відділу супроводу реформ та аудиту місцевих програм Чернівецької обласної ради Брижаком П.М. Під час заняття студентів було ознайомлено із особливостями функціонування органів місцевого самоврядування, структурою та функціональними сферами діяльності обласної ради. Також відбулася зустріч із заступником голови Чернівецької обласної ради М.М Гуйтором, який акцентував увагу на ролі фахівців-управлінців регіонального розвитку в умовах реформи децентралізації в Україні, їх внеску в розвиток ОТГ, компетентностях, які необхідні їм в контексті транскордонної співпраці. Під час зустрічі здобувачі мали змогу поспілкуватися та отримати відповіді на запитання щодо перспективності обраної спеціальності, можливостей стажування та ін. Приємним бонусом стала можливість відвідати сесійну залу, де приймаються важливі для регіону рішення та відчути себе в ролі народного обранця. Надіємось на подальшу співпрацю.
Комплексний моніторинг якості провадження освітньої діяльності з підготовки фахівців на географічному факультеті
- вівторок, 17 жовтня 2023 р.
На географічному факультеті розпочала роботу комісія з комплексного моніторингу якості провадження освітньої діяльності з підготовки фахівців (відповідно до чинних Законів України «Про освіту» (від 05.09.2017 р.), «Про вищу освіту» (від 01.07.2014 р.) щодо системи внутрішнього забезпечення якості вищої освіти та відповідно до плану роботи Вченої ради Чернівецького національного університету імені Ю. Федьковича), який триватиме з 15.10.2023 р. по 17.11.2023 р.
Звіт експертної групи про результати акредитаційної експертизи ОП Менеджмент туристичної індустрії другого (магістерського) рівня вищої освіти
- понеділок, 16 жовтня 2023 р.
Звіт експертної групи про результати акредитаційної експертизи ОП Менеджмент туристичної індустрії другого (магістерського) рівня вищої освіти
Бінарне заняття
- понеділок, 16 жовтня 2023 р.
6 жовтня 2023 року відбулось бінарне заняття для студентів 2 курсу ОП "Середня географія" на тему: "Використання онлайн сервісів на уроках географії" Лектори: вчитель гімназії №11 Губатюк Надія Семенівна, асистент Мартинюк Сергій Васильович
Практичне заняття аспірантів географічного факультету у видавництві «Рута»
- четвер, 12 жовтня 2023 р.
«Організація наукової роботи з економічної, соціальної та фізичної географії» - тема практичної роботи аспірантів 1-го року навчання за ОНП «Географія» галузі знань 10 «Природничі науки», яку з дисципліни «Методологія та організація наукової роботи в економічній, соціальній та фізичній географії» 12 жовтня 2023 р. спільно провели викладач – завідувач кафедри економічної географії та екологічного менеджменту проф. В. Руденко та директор видавництва «Рута» Бакай В.В. Василь Васильович детально ознайомив молодих науковців з основними напрямами роботи літературно- редакційного, комп’ютерно-видавничого та поліграфічного відділів видавництва «Руда» ЧНУ ім. Ю. Федьковича. Здобувачі мали можливість на практиці простежити весь процес підготовки до випуску збірників наукових праць, методичної допомоги авторам у підготовці рукописів до видання, без чого неможливе успішне виконання індивідуальних планів роботи аспірантів.