ОГОЛОШЕННЯ! (108)
- вівторок, 12 вересня 2023 р.
14-15 вересня 2023 року в студентському просторі "Екватор" студенти, що вступили у 2023 році обиратимуть банк обслуговування.
ОГОЛОШЕННЯ! (107)
- четвер, 7 вересня 2023 р.
13 вересня 2023 р. (середа) о 14:30 год. відбудеться засідання Вченої ради географічного факультету
ОГОЛОШЕННЯ! (106)
- вівторок, 29 серпня 2023 р.
30 серпня (середа) 2023 року об 14:00 відбудуться збори трудового колективу географічного факультету. Порядок денний Обрання кандидатів у члени Вченої ради ЧНУ Обговорення делегатів на Конференцію трудового колективу університету
Онлайн зустріч деканату з парламентарями
- вівторок, 29 серпня 2023 р.
29.08.2023 р. відбулась традиційцна, щомісячна зустріч декана географічного факультету та його заступників з парламентарями академгруп. На зустрічі було обговорено особливості початку нового семестру, форму навчання та зміни в складах академгруп. Також було наголошено на терміновості оплати навчання та оформленні індивідуальних графіків відвідування занять.
Міжнародна учнівська олімпіада з географії (IESO 2023)
- понеділок, 28 серпня 2023 р.
Відповідно до наказу Міністерства освіти і науки України № 976 від 14.08.2023 р., з 18 по 26 серпня 2023 року на базі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича проходила Міжнародна учнівська олімпіада з географії (IESO 2023). Вперше вона проводилася в Чернівцях. Команда України у складі Бедрака Артура (м. Хмельницький), Коренги Вікторії (м. Нововолинськ), Сльоти Дарʼї (м. Харків), Стельмащук Адріани (м. Шумськ), Чекотун Аріни (м. Гостомель) впродовж тижня під керівництвом наукових керівників та експертів-консультантів виконували завдання теоретичного туру, здійснювали польові дослідження, їх лабораторну обробку та презентували підготовлені проєкти, працювали в інтернаціональних командах, де мали можливість представити свої знання та навики з географії, знайомились та пізнавали особливості природи окремих куточків Чернівців та Чернівецької області. Щиро вітаємо юних географів з неймовірним успіхом та гідним представленням України на міжнародному рівні: 4 медалі за теоретичний тур (Data Mining Test): Вікторія Коренга – срібло, Адріана Стельмащук, Аріна Чекотун та Дар’я Сльота – бронза, Артур Бедрак – дуже добрий результат. 2 медалі за участь у інтернаціональних проектах (Earth System Project): команда у складі з Коренгою Вікторією – золото, з Чекотун Аріною – бронза.
Увага! (4)
- пʼятниця, 25 серпня 2023 р.
Список студентів, які рекомендовані до поселення у гуртожиток у І семестрі 2023-2024 н.р.
Комп’ютерна техніка з Великої Британії
- середа, 23 серпня 2023 р.
На географічному факультеті Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича в 52 аудиторії (4 корпус) відкритий комп’ютерний клас. Техніка отримана в рамках проєкту «Підтримка наукової освіти в Україні» з Великої Британії, передана на зберігання та користування БМАНум в рамках угоди про співпрацю. Величезна подяка за сприяння та підтримку Благодійному фонду «Можемо разом» / Charity foundation «Together we can», Національному центру «Мала академія наук України» та Лабораторії ГІС та ДЗЗ – Академія Copernicus МАНу. Тепер обдарована учнівська молодь Чернівецької області може вільно навчатися та реалізовувати свої дослідження з використанням сучасного інструментарію ГІС та ДЗЗ. Для нас справді важливо, що з кожним роком зацікавленість в учнів цим актуальним та перспективним напрямком зростає. Саме тому нещодавно відкрито нову секцію «ГІС та ДЗЗ» у відділенні «Наук про Землю», яка є наймолодшою секцією у БМАНум. Знаємо, що чимало зацікавлених є також і серед педагогів, які мають бажання розвиватися та підвищувати свою кваліфікацію. Ми спільно з БМАНум зараз аналізуємо досвід інших територіальних відділень МАН і міркуємо над тим, щоб запровадити практикуми, воркшопи чи вебінари і для вчителів географії із залученням відповідних фахівців.
Школа карсту та спелеології – нова та унікальна програма неформальної географічної освіти в Україні
- середа, 23 серпня 2023 р.
12-20 серпня 2023 року за ініціативи географічного факультету Чернівецького національного університету відбулась Перша Всеукраїнська Школа карсту та спелеології. Школа карсту та спелеології спрямована на формування спільноти молодих дослідників з власними поглядами щодо аналізу різних географічних об’єктів і процесів, компетентних фахівців, які здатні проводити самостійні польові між- чи трансдисциплінарні географічні дослідження. Актуальність її проведення пов’язана з бажанням молодих географів мати якісні знання та навички задля проведення польових географічних досліджень і реалізації наукових чи освітніх проєктів природничого спрямування. Мета Школи карсту та спелеології – підвищення рівня професійної компетентності, одержання практичного досвіду її учасниками шляхом набуття та удосконалення знань і вмінь природничогеографічного, топографічно-картографічного, екологічного та туристичного змісту; підтримка неформальної географічної освіти молоді. В рамках програми учасники мали можливість поєднувати різні види діяльності – лекції, практичні та лабораторні заняття, польові дослідження, екскурсії та дискусії.
УЧАСТЬ В МЕТОДИЧНОМУ ОНЛАЙН-ДАЙДЖЕСТІ З ГЕОГРАФІЇ
- четвер, 17 серпня 2023 р.
Доктор педагогічних наук, професор Олександра ЧУБРЕЙ 17 серпня 2023 року взяла участь в методичному онлайн-дайджест керівників професійних методичних спільнот учителів географії, економіки, консультантів ЦПРПП, працівників ТГ щодо організації освітнього процесу в закладах освіти області у 2023/2024 н.р.. та ознайомила слухачів з доповіддю на тему: «Сучасні тенденції реформування системи освіти України». Цінною була інформація яка стосувалась особливостей викладання географії в 6-му класі за програмою НУШ та знайомство з досвідом викладання в пілотному курсі 6-го класу з географії.