Увага! (4)
- пʼятниця, 25 серпня 2023 р.
Список студентів, які рекомендовані до поселення у гуртожиток у І семестрі 2023-2024 н.р.
Комп’ютерна техніка з Великої Британії
- середа, 23 серпня 2023 р.
На географічному факультеті Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича в 52 аудиторії (4 корпус) відкритий комп’ютерний клас. Техніка отримана в рамках проєкту «Підтримка наукової освіти в Україні» з Великої Британії, передана на зберігання та користування БМАНум в рамках угоди про співпрацю. Величезна подяка за сприяння та підтримку Благодійному фонду «Можемо разом» / Charity foundation «Together we can», Національному центру «Мала академія наук України» та Лабораторії ГІС та ДЗЗ – Академія Copernicus МАНу. Тепер обдарована учнівська молодь Чернівецької області може вільно навчатися та реалізовувати свої дослідження з використанням сучасного інструментарію ГІС та ДЗЗ. Для нас справді важливо, що з кожним роком зацікавленість в учнів цим актуальним та перспективним напрямком зростає. Саме тому нещодавно відкрито нову секцію «ГІС та ДЗЗ» у відділенні «Наук про Землю», яка є наймолодшою секцією у БМАНум. Знаємо, що чимало зацікавлених є також і серед педагогів, які мають бажання розвиватися та підвищувати свою кваліфікацію. Ми спільно з БМАНум зараз аналізуємо досвід інших територіальних відділень МАН і міркуємо над тим, щоб запровадити практикуми, воркшопи чи вебінари і для вчителів географії із залученням відповідних фахівців.
Школа карсту та спелеології – нова та унікальна програма неформальної географічної освіти в Україні
- середа, 23 серпня 2023 р.
12-20 серпня 2023 року за ініціативи географічного факультету Чернівецького національного університету відбулась Перша Всеукраїнська Школа карсту та спелеології. Школа карсту та спелеології спрямована на формування спільноти молодих дослідників з власними поглядами щодо аналізу різних географічних об’єктів і процесів, компетентних фахівців, які здатні проводити самостійні польові між- чи трансдисциплінарні географічні дослідження. Актуальність її проведення пов’язана з бажанням молодих географів мати якісні знання та навички задля проведення польових географічних досліджень і реалізації наукових чи освітніх проєктів природничого спрямування. Мета Школи карсту та спелеології – підвищення рівня професійної компетентності, одержання практичного досвіду її учасниками шляхом набуття та удосконалення знань і вмінь природничогеографічного, топографічно-картографічного, екологічного та туристичного змісту; підтримка неформальної географічної освіти молоді. В рамках програми учасники мали можливість поєднувати різні види діяльності – лекції, практичні та лабораторні заняття, польові дослідження, екскурсії та дискусії.
УЧАСТЬ В МЕТОДИЧНОМУ ОНЛАЙН-ДАЙДЖЕСТІ З ГЕОГРАФІЇ
- четвер, 17 серпня 2023 р.
Доктор педагогічних наук, професор Олександра ЧУБРЕЙ 17 серпня 2023 року взяла участь в методичному онлайн-дайджест керівників професійних методичних спільнот учителів географії, економіки, консультантів ЦПРПП, працівників ТГ щодо організації освітнього процесу в закладах освіти області у 2023/2024 н.р.. та ознайомила слухачів з доповіддю на тему: «Сучасні тенденції реформування системи освіти України». Цінною була інформація яка стосувалась особливостей викладання географії в 6-му класі за програмою НУШ та знайомство з досвідом викладання в пілотному курсі 6-го класу з географії.
QS World University Rankings 2024!
- четвер, 17 серпня 2023 р.
Щиро вітаємо колег з Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна з черговим досягненням у світовому академічному рейтингу QS World University Rankings 2024! В єдності - сила, в єдності - Перемога!
Урочиста академія з нагоди вручення дипломів випускникам-бакалаврам географічного факультету
- пʼятниця, 7 липня 2023 р.
123 випускники географічного факультету за 6-ма спеціальностями отримали дипломи бакалавра! Молоді, красиві, яскраві, амбітні та успішні, які навчалися у важкі для країни часи. В минулому залишились прослухані лекції, виконані практичні, посвяти в студенти, літні практики та екзаменаційні сесії. Нині ви на старті професійного розвитку, творчої реалізації, здійснення мрій та неймовірних досягнень. Саме вам будувати вільну, незалежну, мирну Україну. Колектив географічного факультету бажає вам впевнено крокувати по життю, сміливо втілювати ідеї, досягати професійних вершин! Будьте першими, сміливими, впевненими. Гордо та впевнено носіть звання випускника географічного факультету, будьте чемпіонами по життю. Геофак-чемпіон і Слава Україні!
Презентація монографії Олександри Вісьтак-Посівнич
- понеділок, 26 червня 2023 р.
Проф. Руденко В.П. спільно зі вступником до аспірантури на здобуття ступеня доктора філософії ЧНУ ім. Ю.Федьковича за спеціальністю 106 «Географія» Вудвуд М.І. 22 червня 2023 р. взяли участь у презентації монографії Олександри Вісьтак-Посівнич «Суспільно-географічні дослідження українських вчених Галичини у міжвоєнний період 1919-1939 рр.». В процесі презентації книги її учасники оцінили глибинний доробок Олександри Вісьтак-Посівнич, що на думку О.І. Шаблія, підготувала «першу і поки що єдину монографію історико-географічного характеру щодо комплексу проблем наукового дослідження антропогеографії в Галичині у міжвоєнний (1919 – 1939 рр.) період.
Оголошення! (104)
- пʼятниця, 23 червня 2023 р.
28.06.2023 (середа) о 12.00 год. (ауд.24) відбудеться засідання Вченої ради географічного факультету
Відгук на ОПП «Менеджмент туристичної індустрії» (бакалавр) з Щецинського університету
- четвер, 22 червня 2023 р.
Надійшов письмовий відгук професора факультету економіки, фінансів та менеджменту Щецинського університету (Польща) Павела Чаплінського на ОПП «Менеджмент туристичної індустрії» спеціальності 073 «Менеджмент» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти.
Буковинський інформаційно-комунікаційний центр розвитку історико- етнографічного туризму як база підготовки бакалаврів та магістрів за ОПП «Менеджмент туристичної індустрії»
- четвер, 22 червня 2023 р.
З 2013 р. у ЧНУ ім. Ю. Федьковича функціонує «Буковинський інформаційно-комунікаційний центр розвитку історико-етнографічного туризму», керівником якого є завідувач кафедри економічної географії та екологічного менеджменту проф. В. Руденко На засіданні кафедри 20 червня 2023 р. (протокол № 16) розглянуто хід виконання Плану роботи Центру за 2023 рік. Звернута увага на необхідність активізації роботи колективу авторів щодо підготовки монографії «Менеджмент туристичної індустрії : освітньо-наукові домінанти : Монографія. – Чернівці : Чернівецький національний університет ім. Юрія Федьковича, 2023. 15 д.а. ». Відповідальні Руденко В. П., Бучко Ж.І., Підгірна В.Н.