Наукове стажування у Сучавському університеті Штефана чел Маре
- четвер, 22 червня 2023 р.
Згідно наказу ректора ЧНУ ім. Ю. Федьковича № 133 від 27.03.2023 р. з 19 квітня до 6 червня 2023 р. завідувач кафедри економічної географії та екологічного менеджменту проф. Руденко В.П. проходив стажування на факультеті економіки, адміністрування та бізнесу Сучавського університету Штефана чел Маре. За результатами звіту Руденка В.П. про стажування кафедра економічної географії та екологічного менеджменту ЧНУ ім. Ю. Федьковича ухвалила : Рекомендувати Руденку В.П.: 1) У процесі викладання курсів: «Менеджмент туристичної індустрії», «Менеджмент туристично-ресурсного потенціалу України» доповнити робочі навчальні програми такими окремими темами, як : «Планування нових туристичних продуктів і менеджмент дестинацій», «Туристичний менеджмент і сталий розвиток дестинацій»; 2) При викладанні курсів «Регіональна економіка» та «Географія ПРП України» доповнити текстову частину фрагментами таких дисциплін, як «Ресурси та туристичні дестинації», «Геополітика» бакалаврської ОП «Економіка торгівлі, туризму та послуг» Сучавського університету. 3. При удосконаленні ОПП «Менеджмент туристичної індустрії» звернути увагу робочій групі на вибіркові дисципліни педагогічного профілю на бакалаврському рівні у Сучавському університеті за програмою «Менеджмент», а саме : «Педагогічна психологія» та «Педагогічна практика». 4. Рекомендувати викладачам Руденку В.П., Єремії Г.І., Паламарюк М.Ю., асп. Баран Л.В. у процесі підготовки розділів монографії «Менеджмент туристичної індустрії : освітньо-наукові домінанти» залучити наукові напрацювання викладачів Сучавського університету Штефана Пурича, Александру Неделя, Кармен Настасе та Центру туристичних ресурсів і досліджень Сучавського університету (CR CERS-Tour).
Erasmus+ у дії!
- середа, 21 червня 2023 р.
Згідно з Договором про мобільність персоналу для викладання (Erasmus+staff mobility for teaching STA) та відповідною Грантовою угодою завідувач кафедри економічної географії та екологічного менеджменту ЧНУ ім. Ю. Федьковича проф. Руденко В.П. в період з 12 до 16 червня 2023 р. провів навчальні заняття та здійснив спільні наукові вишукування у колективі Щецинського університету (Польща) на факультеті фізики, математики та природничих наук, факультеті економіки, фінансів та менеджменту, зокрема в його Інституті просторового менеджменту і соціально-економічної географії. Загальними цілями мобільності було розкриття унікального наукового та освітнього співробітництва між професорами Чернівецького університету та їх колегами з польських університетів наприкінці ХІХ – першій половині ХХ ст. Йдеться про наукову та педагогічну спадщину Антона Синявського, Аркадія Жуковського, Мирона Кордуби, Олександра Зупана.
Оголошення! (102)
- четвер, 15 червня 2023 р.
15 червня 2023 року декан географічного факультету, голова Басейнової ради Пруту і Сірету Мирослав Заячук прийняв участь у засіданні Міжвідомчого наглядового комітету Національного політичного діалогу з інтегрованого управління водними ресурсами в Україні. З вітальним словом виступили заступник міністра захисту довкілля та природничих ресурсів України Олександр Краснолуцький, голова секції з економічної співпраці, енергетики, інфраструктури та довкілля в Представництві ЄС в Україні Хлое Альо, представник програми "ЄС для довкілля: водні ресурси та екологічні дані" Олександр Зінке.
Оголошення! (103)
- четвер, 15 червня 2023 р.
15 червня 2023 року декан географічного факультету, голова Басейнової ради Пруту і Сірету Мирослав Заячук прийняв участь у засіданні Міжвідомчого наглядового комітету Національного політичного діалогу з інтегрованого управління водними ресурсами в Україні. З вітальним словом виступили заступник міністра захисту довкілля та природничих ресурсів України Олександр Краснолуцький, голова секції з економічної співпраці, енергетики, інфраструктури та довкілля в Представництві ЄС в Україні Хлое Альо, представник програми "ЄС для довкілля: водні ресурси та екологічні дані" Олександр Зінке.
Вітаємо! (20)
- четвер, 15 червня 2023 р.
Проф. Ющенко Ю.С. включений до складу Міжвідомчої робочої групи з питань водної політики для координації дій з реалізації Водної стратегії України на період до 2050 року. (Наказ Міністерства захисту довкілля та природничих ресурсів України № 407 від 09.06.2023 р.)
Участь у Міжнародній Літній Екологічній Школі.
- субота, 10 червня 2023 р.
8-9 червня 2023 року викладачі географічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича д.геогр.н., доцент, доцент кафедри географії та менеджменту туризму Жанна Бучко та к.геогр.н., доцент, доцент кафедри географії України та регіоналістики Ольга Паланичко взяли участь у Міжнародній Літній Екологічній Школі «Європейські зелені виміри: виклики для України», реалізованої за підтримки Програми ЄС Еразмус+ Жана Моне у рамках Міжнародного проєкту European Green Dimensions» 101081525 JM EUGD (101081525 — JM EUGD — ERASMUS-JMO-2022-HEI-TCH-RSCH) на базі Чорноморського національного університету імені Петра Могили (м. Миколаїв).
Оголошення! (101)
- понеділок, 5 червня 2023 р.
07.06.2023 р. (середа) о 13.30 год. (ауд.24) відбудеться засідання Вченої ради географічного факультету
"Зустріч з відомим українським мандрівником Сергієм ГОРДІЄНКОМ"
- понеділок, 29 травня 2023 р.
Сьогодні до географічного факультету завітав Сергій ГОРДІЄНКО – відомий український мандрівник, подорож довжиною в життя якого розпочалась ще в 5 років. Сергій Іванович є першим українцем, який двічі досягав Північного Полюсу та вперше в історії України підняв там український прапор, готував до експедицій на Північний полюс та був інструктором з техніки виживання у високих широтах у складі Першої наукової української експедиції до Антарктиди, здійснив семимісячний перехід вздовж Антарктичного півострова, пройшов вздовж Південної Америки від острова Вогняна Земля до Мексики, здійснив одноосібну експедицію під назвою «Біле і Чорне» (по шляху з «Варяг в Греки»), пройшов практично всю Євразію, Західну Сахару та Центральну Африку. До Чернівців пан Сергій завітав не випадково – він зараз здійснює чергову пішохідну експедицію в рамках акції «Україна - фортеця Європейської свободи». Цю подорож мандрівник присвячує Україні та її захисникам, живим і мертвим нашим героям, а також всьому людству Світу, що бореться і захищає свою свободу і незалежність. Всім волонтерам, борцям, простим людям. Всім, хто чекає нашу перемогу. Цього разу його шлях прокладений від м. Дніпро до г. Говерла, та в зворотньому напрямку. З Дніпра пан Сергій вирушив 25 березня та на сьогоднішній день подолав вже більше 700 км. Зараз мандрівник завершує свою авторську книгу, в якій ділиться з майбутніми читачами своїми пригодами, порадами та рекомендаціями щодо техніки та психології виживання. Дякуємо пану Сергію за візит! Зичимо легкого шляху, хорошого самопочуття та успішного завершення експедиції! Чекаємо в гості на зворотньому шляху!
Вітаємо! (19)
- пʼятниця, 26 травня 2023 р.
Щиро вітаємо студентів географічного факультету з 2 місцем у 74 Спартакіаді Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича !!!! Вагомий внесок у цей високий результат зробили чоловіча та жіноча баскетбольні команди, зайнявши 3-тє та 2-ге місця відповідно. Бронзові призери чоловічих замагань з баскетболу: Совяк Михайло, Баволяк Олег, Кудранський Сергій, Олентир Микола, Чев’юк Михайло, Скидан Іван, Іліщук Станіслав. Срібні призерки жіночих замагань з баскетболу: Іліка Наталія, Крушельницька Руслана, Кузенко Христина. Особлива подяка за організаційну роботу з командами голові спортивного відділу студентського парламенту географічного факультету Владійчук Діані!
Грамота Президії Національної академії наук України
- пʼятниця, 26 травня 2023 р.
Асистентка кафедри фізичної географії, геоморфології та палеогеографії географічного факультету Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича, заступниця декана географічного факультету з наукової роботи, міжнародної та інформаційної політики, кандидатка географічних наук Яна ПОП’ЮК нагороджена грамотою Президії Національної академії наук України за серію наукових праць «Мультидисциплінарні дослідження природних обстановок квартеру України: палеогеографічний, геолого- геоморфологічний та палеонтологічний аспекти», вагомі наукові здобутки в результаті виконаних палеогеографічних, геоморфологічних, стратиграфічних, карстологічних, палеонтологічних, палеомалакологічних та палеокологічних досліджень відкладів терасових та печерних розрізів Середнього Подністер’я, Верхнього Попруття, Українських Карпат та Криму, а також ряду геоархеологічних пам’яток (Дорошівці ІІІ, Кормань 9, Непоротове 7, Новодністровськ 2, Молодовських стоянок та ін.). Щиро вітаємо! Бажаємо подальших досягнень та натхнення для наукових пошуків!