Студентські гуртки
На географічному факультеті діють студентські гуртки
На кафедрі геодезії, картографії та управління територіями діє науковий гурток «Меридіан» (керівник – кандидат географічних наук, доцент Мельник А.А). Наразі він нараховує більше 60 студентів 2-5 курсів першого та другого рівнів вищої освіти, які успішно навчаються по напряму підготовки 19 ”Архітектура та будівництво” спеціальності 193 ”Геодезія та землеустрій”. Засідання гуртка проводяться один раз на місяць. Метою роботи і основними завданнями гуртка є сприяння в підвищенні рівня наукової підготовки студентів, формуванні в них інтересу до наукової творчості, навчанні методиці й способам самостійного вирішування наукових завдань в геодезії, картографії та землеустрої, сприянні поглибленому вивченню навчального матеріалу, виявлення обдарованих і талановитих студентів, використання їхнього творчого й інтелектуального потенціалу для вирішення актуальних завдань організації землеустрою території та проведення комплексу топографо-геодезичних вишукувальних робіт.
На кафедрі економічної географії та екологічного менеджменту діє студентський науковий гурток «Економіко-географ» (науковий керівник – кандидат географічних наук, доцент Цепенда М.М., староста – Козарук О.). Мета діяльності студентського наукового гуртка «Економіко-географ» – забезпечення сприятливих умов для розвитку науково-дослідної роботи студентів студентів кафедри економічної географії та екологічного менеджменту за всіма напрямами наукового пошуку в системі комплексної підготовки висококваліфікованих фахівців; виявлення найбільш здібних і талановитих, схильних до науково-дослідної роботи студентів; сприяння в підвищенні рівня наукової підготовки студентів; формування в студентів наукового мислення; розвиток творчого мислення, підвищення внутрішньої організованості, свідомого відношення до навчання, поглиблення й закріплення отриманих у процесі навчання знань.
У вересні 2020 року розпочав свою діяльність ще один науковий гурток «Освіторія Хаб» (науковий керівник – кандидат географічних наук, асистент Ємчук Т.В., староста – Сіщук Наталія).
Діяльність наукового гуртка спрямована на розвиток творчих здібностей студентів з метою набуття ними фахових (професійних), особистісних компетенцій, а також досвіду одержання знань та умінь через дослідження. Метою гуртка є створення сприятливих умов для підготовки студентської молоді до самостійної творчої, навчальної та наукової роботи.
У вересні 2021 року розпочав свою діяльність науковий гурток « Менеджмент і сьогодення» (науковий керівник – кандидат географічних наук, доцент Ячнюк М.О.).
Діяльність наукового гуртка спрямована на розвиток творчих здібностей студентів спеціальності «Менеджмент». Мета наукового гуртка: розширення і поглиблення бази знань; розвиток пізнавальних інтересів і творчих здібностей; формування практичних умінь і навичок; створення сприятливих умов для підготовки студентської молоді до самостійної творчої, навчальної та наукової роботи; виявлення найбільш здібних і талановитих, схильних до науково-дослідницької роботи здобувачів вищої освіти; дослідження теоретичних та практичних особливостей менеджменту організації в сучасних умовах господарювання; формування навичок і вмінь, які дадуть змогу майбутнім менеджерам-керівникам здійснювати управлінську, організаційно-методичну, діагностичну та інноваційну діяльність при управлінні державними установами та організаціями в галузі туристичної індустрії.
Положення про гурток “Менеджмент і сьогодення”
План роботи гуртка “Менеджмент і сьогодення” на 2023-2024 н.р.
На кафедрі географії України та регіоналістики діють два студентські наукові гуртки:
«Географія України» (керівник – доц. Костащук В.І.). Метою діяльності наукового студентського гуртка є формування у студентів знань, умінь і навичок в галузі географо-краєзнавчих пошуків та досліджень території України. Заняття у гуртку передбачають краєзнавчо-пошукову (дослідницьку, екскурсійну тощо) діяльність з метою ознайомлення із унікальними природними, суспільними, туристичними та іншими об’єктами рідного
краю та України вцілому. Студенти, що займаються у гуртку, беруть участь у наукових дослідженнях, що проводить кафедра, організовують квести, виїзні подорожі, розважально-тематичні вечори та інші заходи, різноманітні конкурси, вікторини, брейн-ринги тощо, а також знайомляться із цікавими географічними об’єктами на території України та проводять їх популяризацію з метою підвищення туристичної привабливості.
Положення про гурток
План роботи гуртка 2023-24 н.р.
«Гідрологічний гурток» (керівник – доц. Паланичко О.В..). Основною метою та завданням діяльності гідрологічного гуртка є участь студентів у науково-дослідній роботі кафедри за напрямом «Якість річкових природно-антропогенних систем та інтегроване управління водними ресурсами Передкарпаття», заохочення студентів до проведення самостійних та творчих наукових досліджень, оволодіння сучасними методиками наукових пошуків у галузі гідрометеорології та гідроекології, виявлення обдарованих студентів, які прагнуть до участі в наукових пошуках розв’язання окремих наукових завдань. Робота гуртка передбачає проведення самостійних, у тому числі польових, гідрологічних досліджень.
Положення про гурток
План роботи гуртка 2023-24 н.р.
На кафедрі фізичної географії, геоморфології та палеогеографії діє студентський науковий гурток «Сталагміт» (науковий керівник – доктор географічних наук, професор Рідуш Б.Т., староста – Юлія Станковська). Метою діяльності Наукового гуртка «Сталагміт» є створення умов для розкриття наукового потенціалу студентів, розвиток в них наукового мислення і навичок дослідницької роботи, популяризації природничої географії, розвиток інноваційної діяльності, організаційна допомога керівництву університету в оптимізації наукової та навчальної роботи. Учасники гуртка регулярно проводять польові геологічні та палеонтологічні дослідження в печерах та на геологічних розрізах Придністров’я і Карпат, беруть участь в польових дослідженнях закордоном (Польща).
Положення про гурток
Звіт про роботу студентського наукового гуртка «Сталагміт» у 2018 році
Звіт про роботу студентського наукового гуртка «Сталагміт» у 2019 році
У 2021 року на кафедрі розпочали свою діяльність ще два гуртки. У березні розчав роботу студентський англомовний гурток «Naturally» (науковий гурток – кандидат географічних наук, доцент Холявчук Д.І., староста – Ірина Марко). Мета гуртка створення сприятливих умов для підготовки студентської молоді до самостійної творчої, навчальної та наукової роботи із застосуванням англійської мови, сприяння академічній мобільності та інтеграції здобувачів у міжнародний освітній та науковий простір.
Положення про гурток
План роботи гуртка
З 01 червня 2021 року стартувала робота ще одного нового студентського гуртка «Ксенограф» під керівництвом кандидат географічних наук, доцента Кирилюка С.М. Метою гуртка є виявлення та залучення обдарованої молоді до наукової діяльності, поглиблене вивчення студентами ксенографії, набуття специфічних навичок науково-дослідної роботи, пов’язаної насамперед із організацією ксенографічних спостережень та вмінням їхнього застосування на практиці, обговорення актуальних сучасних проблем в галузі ксенографії, астрофізики, астрономії і космології, розширення загального, професійного, наукового і філософського світогляду.
Навчально-прикладний туристично-екскурсійний гурток "Сім пагорбів"
Навчально-прикладний туристично-екскурсійний гурток (НПТЕГ) кафедри географії та менеджменту туризму – добровільне об’єднання здобувачів вищої освіти за ініціативи кафедри географії та менеджменту туризму, випускової за спеціальністю 242-“Туризм”, що навчаються на географічному факультеті Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича на різних освітніх програмах і курсах цієї спеціальності. НПТЕГ сприяє практичній підготовці та виникненню інтересу до науково-дослідної роботи в студентському середовищі вищого навчального закладу. Гурток розташований у 61 аудиторії та прикріплений до Лабораторії симуляції туристичної ситуації, яка знаходиться у 62 аудиторії 1 корпусу та закріплена за кафедрою географії та менеджменту туризму.